اخبار عمومی

تلاش دولت برای خودکفایی در تولید کاغذ

معاون صنایع عمومی وزرات صمت با بیان اینکه این وزارتخانه به دنبال خودکفایی کشور در تولید کاغذ کتب درسی است گفت: سال گذشته بیش از ۴۵ هزار تن کاغذ تولید شده که ۳۰ هزار تن آن به حوزه کتب درسی اختصاص پیدا کرد است در واقع  دوسوم کتاب‌های درسی سال قبل توسط کاغذ داخلی تولید شد که امیدواریم این رقم امسال به صد درصد برسد.

محمدمهدی برادران افزود: وزارت صمت بستر لازم برای خودکفایی تولید کاغذ کتب درسی را فراهم کرده که این مهم همراهی وزارت آموزش و پرورش و تخصیص منابع را می‌طلبد.

وی ادامه داد: تولید کاغذ در بخش‌‌های مختلف از تولید مقوا گرفته تا حوزه چاپ، نشر و کتب درسی را شامل می‌شود، اما در حال حاضر در حوزه چاپ و نشر و روزنامه واردکننده کاغذ هستیم که امیدواریم با اقدامات صورت گرفته در تولید کاغذ کتب درسی به خوکفایی لازم برسیم.

به گزارش خانه ملت، برادران با اشاره به خودکفایی کشور در تولید کاغذ تا پایان دولت سیزدهم گفت: در مورد خودکفایی کاغذ در حوزه چاپ و نشر هنوز واردکننده هستیم و برای رسیدن به خودکفایی در این حوزه زمان بیشتری نیاز داریم. اگر بتوان خمیر کاغذ را در داخل کشور تولید و اعتبارات مورد نیاز برخی از پروژه‌‍‌های صنعتی را با قول‌های مساعدی که بانک‌ها در شورای مربوط به کارگروه کاغذ داده‌اند تامین کنیم و همچنین با توجه به تاکیدات معاون اول رئیس جمهور مبنی بر روند توسعه، بی تردید در حوزه تولید به رشد دست خواهیم یافت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *