اخبار عمومی

سرمایه گذاری ایران در بازار کاغذ آمریکای جنوبی

وزیر فرهنگ و ارشاد و اسلامی پس از سفر به ونزوئلا به سرمایه‌‌گذاری ایران در بازار کاغذ آمریکای‌جنوبی اشاره کرد گفت: طبق بررسی‌هایی که در ماه‌های اخیر داشتیم و همچنین یک نوبت رایزنی با وزیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی ونزوئلا، قرار شد پس از حضور هیئت کارشناسی ایرانی تفاهمنامه عملیاتی پیرامون سرمایه‌گذاری ایران در زمینه تولید کاغذ در این کشور منعقد شود. با توجه به تولید کاغذ با کیفیت در کشور ما  و نیاز موجود در بازار آمریکای‌جنوبی، مشارکت در تولید مورد توجه طرف است که می‌تواند سرمایه‌گذاری فوق‌العاده مناسب برای کشور باشد.

محمدمهدی اسماعیلی  همچنین از امضای تفاهم‌ نامه جامع مهم فرهنگی میان وزارت فرهنگ دو کشور در قالب سه تفاهم‌نامه جنبی خبر داد وافزود: در این سفر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و وزارت اطلاع‌رسانی و ارتباطات ونزوئلا در سه حوزه «ارتباطات فرهنگی»، «رسانه و اطلاع‌رسانی» و «کتابخانه ملی» تفاهم‌نامه امضا کردند.

وی اضافه کرد: در کنار تاکید بر مناسبات خوب دو کشور، مقرر شد به بهانه نمایشگاه کتاب کاراکاس در ماه نوامبر، هیئتی از جمهوری اسلامی با آثار متنوع در ونزوئلا حضور یابد. همچنین بنا بر پیشنهاد مشترک، قرار است ویژه‌برنامه روزهای فرهنگی ایران در ونزوئلا  زمان برپایی نمایشگاه کتاب کاراکاس نیز برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،اسماعیلی درباره تفاهم‌نامه همکاری‌های کتابخانه ملی دو کشور هم گفت: با توجه به مذاکرات وزیر فرهنگ ونزوئلا در تهران که چندی پیش با حضور رئیس کتابخانه ملی ایران برگزار شد و فراهم شدن زمینه‌ها، بخش اسپانیایی‌زبان کتابخانه ملی ایران از سوی طرف ونزوئلایی تجهیز خواهد شد و همین رویکرد به صورت متقابل از سوی جمهوری اسلامی در دستور کار است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *