اخبار عمومی

دهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال افتتاح شد

 

مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال با حضورمدیرکل دفتر چاپ‌ونشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان صنعت چاپ در بوستان گفتگو برگزار شد

در افتتاحیه این نمایشگاه مدیرکل دفتر چاپ‌ونشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه نمایشگاه چاپ دیجیتال یک نمایشگاه نوین و فناورانه است، گفت: نمایشگاه‌ها برای آینده پویای صنعت چاپ کشور ضروری هستند. چاپ ظرفیت‌های بسیار خوبی در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی دارد، در این میان اما مدیریت زمان مهم است‌ و با توجه به این موضوع می‌توان نمایشگاه‌های خوب و تاثیرگذاری داشت.

علی‌اکبر ابراهیمی به موضوع ادغام اتحادیه‌های چاپ اشاره کرد و افزود: در صنعت چاپ رسته‌های مختلفی فعالیت دارند که البته هریک اکنون با ورود فناوری‌های نوین تغییرات زیادی کرده‌اند‌. اگر چند اتحادیه در یک استان به شکل یک اتحادیه جامع فعال شوند، تحول کاری درخور‌ توجهی در صنعت چاپ ایجاد شده و همه فکرها و اندیشه‌ها در یک اتاق فکر جمع خواهد شد و پویایی، توسعه و ارتقای صنعت چاپ را به دنبال خواهد داشت.

لزوم ادغام اتحادیه‌های مرتبط با چاپ

رئیس دهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال نیز با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی گفت: در این صنعت حدود ۶ نمایشگاه مرتبط برگزار می‌شود، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که جای نگرانی نیست، در فضای کسب و کار همیشه عرضه و تقاضا، همه چیز را تعیین می‌کند.

جلال ذکایی ادامه داد: نمایشگاه‌های تخصصی، فناپذیر نیستند و در دنیا هم روال کار همین است، نمایشگاه چاپ دیجیتال «فسپا» به شیوه منطقه‌ای در برزیل، اروپا، ترکیه، هند و چین برگزار می‌شود و همین موضوع نشان می‌دهد که اگر نمایشگاه‌ها تخصصی باشد و هدف‌گذاری صحیحی برای آن‌ها شود تداوم خواهند داشت.

به گزارش ایبنا وی همچنین با اشاره به طرح مباحثی درباره بینابین بودن چاپ دیجیتال بین اتحادیه چاپخانه‌داران و لیتوگرافان، گفت: با توجه به تغییراتی که طی سال‌های اخیر رخ داده ، ادغام اتحادیه‌های مرتبط با چاپ باید اتفاق بیفتد، زیرا وقتی به فضای کسب و کار نگاه می‌کنیم قاعده‌های آن متفاوت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *