اخبار عمومی

تسهیلات پنج همتی بانک ملی ایران برای رشد تولید دانش‌بنیان‌ها

پنج همت از سوی بانک ملی ایران به عنوان حمایت اولیه به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص می‌یابد.

مدیر عامل بانک ملی ایران در آیین امضای تفاهم‌نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی از اختصاص پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رشد تولید دانش‌بنیان در کشور خبر داد.

ابوالفضل نجارزاده در این مراسم که با حضور مسئولان صندوق نوآوری برگزار شد،گفت: پنج همت از سوی بانک ملی ایران به عنوان حمایت اولیه به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص می‌یابد و در ادامه اگر زیست‌بوم نوآوری کشور نیازمند منابع بیشتری باشد، بانک ملی ایران همانگونه که سال گذشته با اختصاص حدود هشت همت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان از این شرکت‌ها حمایت کرد، آمادگی دارد تا امسال هم  این حمایت‌ها را ادامه دهد.

وی با بیان اینکه سیاست‌های بانک ملی ایران در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌‌بنیان و زیست‌بوم نوآوری کشور از سال گذشته تغییرات بسیاری کرده است،افزود: ما امروز قائل به همکاری استراتژیک با صندوق نوآوری هستیم و از ظرفیت‌های خود در راستای حمایت از زیست‌بوم نوآوری کشور استفاده خواهیم کرد.

مدیر عامل بانک ملی ایران ادامه داد: دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای به مقوله دانش‌بنیان و گسترش حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان دارد و بانک ملی ایران نیز به عنوان بازوی اجرایی دولت در جهت پیاده‌سازی این سیاست حرکت می‌کند. اولین اقدام بانک ملی ایران نیز در سال گذشته ایجاد ساختار مجزا و منسجم در حوزه فناوری و نوآوری بود.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، نجارزاده با بیان اینکه  بانک ملی ایران آمادگی دارد تا با همکاری صندوق نوآوری برای رفع مشکلات تأمین مالی زیست‌بوم فناوری کشور به راه‌حلی مؤثر دست یابد گفت: سیاست نوین این بانک، حمایت از حوزه فناوری است و در این مسیر تسهیل دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان به منابع از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا سعی ما بر این است که روندهای اداری را برای شرکت‌های دانش‌بنیان کوتاه کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *