اخبار عمومی

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی بر توسعه سرمایه انسانی در نظام بانکی کشور تاکید کرد

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی در افتتاحیه «مدرسه تابستانه حقوق ارزی» که با قرائت پیام سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در سالن همایش فردوسی بانک ملی ایران برگزار شد، بر اهمیت توسعه نیروی انسانی و افزایش سطح دانش بانکی در میان کارکنان بانک‌ها تأکید کرد.

ابوالفضل نجارزاده در این مراسم با بیان اینکه نظام بانکی کشور به طور روزانه با چالش‌ها و مسائل حوزه ارزی مواجه است گفت: برگزاری دوره آموزشی «مدرسه تابستانه حقوق ارزی» می‌تواند گام مهمی در راستای ارتقای دانش کارکنان بانکی در بخش ارزی باشد.

وی با اشاره به سه مرحله جذب، نگهداشت و توسعه نیروی انسانی در هر سازمانی افزود:در نظام بانکی دو مرحله جذب و نگهداشت نیروی انسانی به خوبی صورت می‌گیرد اما با این وجود در توسعه نیروی انسانی که لازمه اصلی آن آموزش منسجم و هدفمند است، باید اقدامات مؤثری انجام شود.

مدیر عامل بانک ملی ایران با بیان اینکه صنعت بانکداری جهان با سرعت زیادی در حال پیشرفت است، آموزش را یکی از مهمترین عوامل در مسیر رشد و توسعه نیروی انسانی برای هماهنگی با دانش روز بانکداری نامید وادامه داد: نیروی انسانی شاغل در نظام بانکی بسیار زبده هستند و با تقویت بخش آموزش و سرمایه‌گذاری در ارتقای علوم بانکداری می‌توان تحول مهمی را در نظام بانکی کشور رقم زد.

نجارزاده با تأکید بر اهمیت پرداختن به مقوله حقوق ارزی و آشنایی همکاران با قواعد و مقررات روز بانکداری بین‌المللی گفت: نظام بانکی کشور مدیون تلاش‌های علمی مرحوم حجت الاسلام سیدعباس موسویان است که عمری را در راه توسعه دانش بانکی کشور به خصوص در زمینه بانکداری اسلامی صرف کرد و نظریات وی به خصوص در زمینه عقد مرابحه در نظام بانکی، بسیار راهگشا بوده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، «مدرسه تابستانه حقوق ارزی» با حمایت بانک ملی ایران و با هدف به روزرسانی دانش کارشناسان بانکی و فعالان بازارهای بین‌المللی در زمینه آخرین تغییرات قوانین و مقررات و بخشنامه‌های ارزی توسط اندیشکده حقوق بانکی دانشگاه امام صادق(ع) و مؤسسه تطبیقی دانشگاه تهران به مدت سه هفته در روزهای پنج‌شنبه و جمعه در سالن همایش فردوسی بانک ملی ایران با حضور مدیران بانکی، فعالان تجاری بین‌المللی و به‌خصوص شاغلان در بخش حقوقی، وصول مطالبات، اعتبارات و بین‌الملل نظام بانکی کشور، برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *