اخبار عمومی

وضعیت خوبی در تولید کاغذ داریم/ ظرفیت و دانش تولید کاغذ سنگی در کشور وجود دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت، وضعیت تولید کاغذ داخلی را راضی‌کننده توصیف و درباره برنامه وزارت صمت برای تولید کاغذ سنگی گفت: تلاش می‌کنیم کارخانه تولید این نوع کاغذ، به‌زودی در مدار تولید قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تولید کاغذ داخلی گفت: وضعیت خوبی در تولید کاغذ داخلی داریم، البته کارخانه‌هایی در کشور وجود دارند که آماده تولید هستند اما ارز برای تهیه مواد اولیه به آن‌ها پرداخت نشده و چنانچه این مواد اولیه تامین شود این کارخانه‌ها در مدار تولید قرار می‌گیرد.

«عباس علی‌آبادی» با تاکید بر اینکه وضعیت تولید کاغذ مطلوب و نگرانی در این باره وجود ندارد، به موضوع استفاده از ظرفیت معادن برای تولید کاغذ سنگی اشاره کرد و افزود: دانش تولید کاغذ سنگی در کشور وجود دارد و در وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تولید این نوع کاغذ جریان مطالعاتی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: دانش به چه معنا؟ یعنی درباره تولید کاغذ سنگی چیزی نمی‌دانیم؟ خیر در این زمینه دانش خوبی داریم آیا آشنایی با این دانش به‌معنای تولید این نوع کاغذ است؟ خیر. تلاش می‌کنیم کارخانه تولید این نوع کاغذ، به‌زودی در مدار تولید قرار بگیرد.

علی‌آبادی بر ظرفیت سرمایه‌گذاری در زمینه تولید کاغذ سنگی تأکید کرد و گفت: پیش‌بینی‌ها درباره آینده کاغذ، حذف کتاب‌های چاپی است به‌ ویژه با توسعه فضای مجازی و انتشار محتوا در این فضا است، اما معتقدم برای تولید نسخه‌های چاپی، استفاده از کاغذ سنگی به‌ دلیل سازگاری با محیط زیست، ماندگارتر هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *