اخبار عمومی
موضوعات داغ

حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در دومین نمایشگاه آینده چاپ

رئیس دومین نمایشگاه «آینده چاپ ایران» خبرداد

رئیس نمایشگاه «آینده چاپ ایران» با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران از ۲۰ تا ۲۳ تیرماه ۱۴۰۲ در مرکز نمایشگاهی دائمی و بین‌المللی ایران‌مال، از اختصاص پاویون نوآوری برای حمایت از فعالیت های دانش بنیان در دومین نمایشگاه آینده صنعت چاپ خبر داد.

بابک عابدین با تاکید بر اینکه این نمایشگاه یک نمایشگاه تخصصی است که به صورت BتوB برگزار می‌شود، گفت: مخاطبان هدف ما در نمایشگاه آینده چاپ برای بازدید، صاحبان برند و شرکت‌های فعال در حوزه بسته‌بندی کالا، همچنین چاپخانه‌داران و مصرف‌کنندگان مواد مصرفی و واسطه‌ای و نیازمند به تولیدات بسته‌بندی هستند.

وی با اشاره به توجه به دانشگاه‌ها و افراد دانشگاهی به منظور انتقال دانش و نزدیک کردن بخش صنعت به دانشگاه در دومین «نمایشگاه آینده چاپ ایران»، افزود: مخاطبینی از سیستم دانشگاهی هم برای این دوره نمایشگاه در نظر گرفته‌ایم؛ دانشگاه‌هایی را هدف‌گذاری و تورهای بازدید و حضور آن‌ها در نمایشگاه را برنامه‌ریزی کردیم.

افزایش سه هزار متر مربعی مساحت نمایشگاه آینده چاپ

عابدین با اعلام اینکه در دومین «نمایشگاه آینده چاپ ایران» یک بخش مجزا برای تولیدات ماشین‌آلات در سالن E0 به مساحت ۳ هزار متر مربع، اختصاص داده شد است، افزود: در این بخش تولیدت ماشین‌آلات چاپ، پیش و پس ازچاپ و بسته‌بندی به نمایش گذاشته می‌شود و صاحبان این ماشین‌آلات به معرفی آنان خواهند پرداخت. سالن E1 نمایشگاه با مساحت ۷ هزار متر مربع- افزایش ۳ هزار متر مربعی نسبت به نمایشگاه دور قبل- به معرفی محصولات چاپی و ملزومات تولیدی مصرفی در چاپ اعم از کاذ، مرکب، مواد مصرفی که در چاپ استفاده می‌شود و… اختصاص دارد و خدمات خاصی سخت‌افزار و نرم‌افزاری که حوزه چاپ و بسته‌بندی استفاده می‌شود هم عرضه خواهد شد.

حمایت از فعالان دانش‌بنیان صنعت چاپ

رئیس نمایشگاه «آینده چاپ ایران» همچنین از اختصاص پاویون نوآوری و فعالیت‌های دانش‌بنیان در دومین نمایشگاه آینده صنعت چاپ خبر داد و گفت: در این بخش، امکانات ویژه‌ای برای تعدادی از فعالان دانش بنیان در صنعت ارائه می‌شود. در این زمینه تعاملاتی با صندوق نوآوری و شکوفایی داشتیم تا از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه حمایت کند.

عابدین در بخش دیگر صحبت‌های خود ضمن اشاره به فعالیت‌هایی که برای معرفی دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران در بازار هدف آن، افزود: حضور فیزیکی در قالب غرفه و معرفی این نمایشگاه در تعدادی از نمایشگاه‌های بزرگ از جمله نمایشگاه‌های اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر و … که می‌دانیم تولیدکنندگان مصرف بسته‌بندی بالایی دارند، یکی از فعالیت‌های تبلیغی ما برای دومین نمایشگاه آینده چاپ است. سعی می‌کنیم غرفه‌ای در نمایشگاه الرفود داشته باشیم تا ضمن معرفی نمایشگاه آینده چاپ، از آن‌ها برای بازدید و حضور در نمایشگاه دعوت کنیم.

وی از آغاز بازاریابی بین‌المللی این نمایشگاه هم‌زمان با برگزاری اولین دوره این نمایشگاه خبر داد و گفت: این اتفاق با بازاریابی فیزیکی در نمایشگاه کاغذ امارات شروع شد و آگهی از نمایشگاه آینده چاپ ایران در نقشه آن نمایشگاه به چاپ رساندیم. همچنین با همکاری وزارت امور خارجه و از طریق سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف، اطلاع‌رسانی نمایشگاه آینده چاپ در بخش بین‌الملل را آغاز کردیم.

عابدین افزود: در تعامل با وزارت امور خارجه ایران نیز توانستیم با سفارتخانه کشورهای مختلف ارتباط بگیریم و علاوه بر جلسات حضوری، از هیئت‌های تجاری کشورهای گوناگون برای بازدید دعوت کردیم. در بخش بین‌الملل نمایشگاه ۱۴۰۲، هیأت تجاری فعالان چاپ و بسته‌بندی افغانستانی از شهرهای کابل و هرات افغانستان در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رئیس دومین نمایشگاه «آینده چاپ ایران» از اطلاع‌رسانی این نمایشگاه در ۳۶ اتاق مشترک ایران در بازارهای چاپ و بسته‌بندی جهانی در ۱۳ کمیته مشترک ایران و خارجی خبر داد و گفت: در اتاق بازرگانی ایران و تهران نیز به صورت مستقیم به ۲۰ استان کشور اطلاع‌رسانی کردیم. همچنین از طریق خود اتاق‌های بازرگانی به تمام تشکل‌های زیرمجموعه اطلاع‌رسانی شده است.

استفاده از امکانات بین المللی برای معرفی نمایشگاه آینده چاپ

عابدین در ادامه به همکاری خوب دومین نمایشگاه آینده چاپ با رسانه‌ها خبر داد و گفت: حدود ۹ همکار رسانه‌ای در صنعت چاپ در نمایشگاه حضور خواهند داشت و غرفه‌ای به آن‌ها اختصاص خواهد داشت تا از امکاناتی که دارند برای معرفی این نمایشگاه به‌عنوان یک رویداد ملی و بین‌المللیبه بازار هدف، کمک کنند. همچنین در بخش بین‌الملل با گروه رسانه‌ای «پرینت مدیا» که یک رسانه فعال در حوزه GCC در حوزه خلیج فارس است، برای پوشش رسانه‌ای تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است.

وی با اشاره به انتشار فراخوان دومین نمایشگاه آینده چاپ در نشریات تخصصی، افزود: در هر کدام از این نشریه‌ها، طراحی گرافیک نمایشگاه برای آن حوزه فراخوان شده است برای مثال در صنعت غذا، فراخوان نمایشگاه به صورت بسته‌بندی‌های غذایی منتشر شده است.

رئیس دومین نمایشگاه آینده چاپ ضمن اشاره به روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ معرفی این نمایشگاه از انتشار نخستین شماره خبرنامه تخصصی و ماهانه نمایشگاه خبر داد و گفت: قرار است این نشریه برای بیش از ۲ هزار مخاطب با جدیدترین اخبار و اطلاعات مرتبط با حضور غرفه‌داران و فعالان حوزه چاپ و بسته‌بندی را اطلاع‌رسانی کند؛ این نشریه به‌عنوان یک خبرنامه داخلی با هدف حفظ ارتباط با جامعه هدف در طول سال منتشر خواهد شد.

تلاش برای حضور برندهای معتبر خارجی

وی افزود: یکی دیگر از موفقیت‌های دومین دوره نمایشگاه آینده چاپ ایران، تماس شرکت ایتالیایی گروه آرکو برای معرفی محصولات فورفلکسو است که در بهره‌وری و افزایش کیفیت و کاهش باطله در تولیدات چاپ بسیار مصرف دارد.

رئیس دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران گفت: تلاش داریم در کنار نمایش توانمندی تولیدکنندگان داخلی، این رویداد را جهانی کنیم و برنامه‌مان این است که حداقل ۳۰ درصد فضای نمایشگاهی تا پنجمین دوره ایفپکس به تولیدکنندگان و برندهای اختصاص داشته باشد.

به گزارش مهر عابدین با اشاره به رویکرد امیدآفرینی و آینده‌نگری در شعار دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با عنوان «هر طلوع امیدی دوباره، هر جهش فرصتی جدید»، افزود: نماد این دوره نشانی از طلوع آفتاب و جهش یوزپلنگ است که نمادی ایرانی است و شعار امسال هم کامل کننده این نماد است.

 

 

 

 

امکان افتتاح حساب ارزی غیرحضوری در سامانه بام بانک ملی ایران

بانک ملی ایران به منظور کاهش حجم مراجعات حضوری متقاضیان دریافت ارز مایحتاج ضروری و همچنین رفاه حال و تکریم مشتریان، امکان افتتاح حساب ارزی غیرحضوری در سامانه بانکداری دیجیتال (بام) خود را فراهم کرده است.

بر اساس سیاست بانک مرکزی، بانک هایی که در فروش مستقیم ارز نقش دارند، مکلف به افتتاح حساب سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی به منظور فروش و پرداخت ارز بابت سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) به صورت اسکناس هستند و بانک ملی ایران نیز این امکان را به صورت غیرحضوری برای مشتریان خود میسر کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، بر این اساس متقاضیان می توانند از طریق لینک Baam.bmi.ir و درج نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شده و از طریق ویجت «خدمات» و انتخاب گزینه «حساب»، نسبت به افتتاح حساب ارزی اقدام کنند.

 

 

صدور کارت بانکی و افتتاح حساب غیرحضوری در سامانه بام ملی ایران

مشتریان بانک ملی ایران می توانند در هر ساعت از شبانه روز و بدون داشتن دغدغه زمان از خدمات بانکداری اینترنتی و غیرحضوری این بانک از طریق سامانه بام همانند افتتاح حساب مشتری جدید با احراز هویت دیجیتال، صدور کارت بانکی اینترنتی و افتتاح حساب غیرحضوری ارزی بهره مند باشند.

بام با هدف ایجاد تحول در ابزارهای بانکداری و خلق تجربه کاربری جذاب تر برای مشتریان و به عنوان یکی از تجارب موفق بانکداری دیجیتال، امکانات بانکی متفاوت و البته جامعی را در اختیار کاربران قرار می دهد که از آن دست می توان به بهره گیری از فناوری پلتفرم PWA ( وب اپلیکیشن های پیشرو که از نسخه وب سایت به صورت یک اپلیکیشن در صفحه گوشی همراه استفاده کرده و مخاطب را وادار به نصب اپلیکیشن نمی‌کند) طراحی مینیمال، هوشمندی بیشتر با هوش مصنوعی، گیمیفیکیشن (استفاده از مکانیزم‌های بازی برای تغییر رفتار کسب و کارها در خارج از فضای بازی) و… اشاره کرد.

در این سامانه کاربران این امکان را دارند که با درخواست غیرحضوری و بدون مراجعه به شعبه، «کارت بانکی مجازی» خود را با امکان تعریف رمز دوم پویا و رمز ثابت دریافت کرده و تراکنش های مدنظرشان را انجام دهند.

همچنین امکان افتتاح حساب ارزی غیرحضوری در سامانه بانکداری دیجیتال برای متقاضیان دریافت ارز مایحتاج ضروری هم فراهم است که این حساب به صورت قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی و به منظور فروش و پرداخت ارز بابت سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، ثبت‌نام با احراز هویت هوشمند دیگر امکان پیشرفته سامانه بام است که با اسکن امضا، اسکن مدارک و… برای کاربران فعال می شود و بدین ترتیب مشتری دیگر برای انجام عملیات بانکی به احراز هویت فیزیکی نیازی نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *