اخبار عمومی

تاخیر در ثبت سفارش و تأمین ارز، بازار کاغذ را با مشکل روبه‌رو می‌کند

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، معتقد است، وزارت صمت برای تمدید ثبت‌سفارش‌ها و تایید قیمت کالاها باید به‌موقع عمل کند،چراکه تاخیر در ثبت سفارش، تامین و تخصیص ارز علاوه‌بر ایجاد مشکل در بازار موجب دلسردی تجار می‌شود.

حسن میرباقری با اشاره به برخی مشکلات در تخصیص ارز برای واردات کاغذ، افزود: با وجود همکاری‌هایی که تاکنون شاهد بودیم، هنوز در تخصیص، تمدید و تأمین ارز مشکلاتی داریم، اکنون مسائل فراوانی در بخش فروشندگان خارجی، تأمین‌کنندگان ارز و ثبت سفارش‌ها وجود دارد و این موضوع شرایط کار را دشوار کرده است.

وی ادامه داد: به تازگی تمدید فرم‌های ثبت سفارش و تأیید آن زمان‌بَر شده است، این درحالی است که همواره با وزارت صمت در زمینه تأیید و تمدید فرم‌های ثبت سفارش همکاری خوبی داشته و سعی کرده‌ایم همواره براساس اهداف دولت حرکت کنیم.

لزوم تعجیل وزارت صمت در تمدید ثبت سفارش کاغذ

میرباقری با توضیح درباره این مسئله، ادامه داد: وزارت صمت برای تمدید ثبت‌سفارش‌ها و تأیید قیمت کالاها باید تعجیل داشته باشد، زیرا تأخیرهایی که در حوزه ثبت سفارش، سپس تامین و تخصیص ارز می‌شود، ورود کاغذ به بازار را با مشکل جدی روبه‌رو می‌کند؛ علاوه‌براین موجب دلسردی تجار می‌شود. امیدوارم اقداماتی انجام شود که واردکننده را برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در یک بازار امن دلگرم کند.

وی با بیان اینکه تأمین به موقع کاغذ در کشور همواره در برنامه‌های انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا وجود دارد، گفت: در این مدت همکاران واردکننده تلاش  کردند با تکیه بر تجارب و سرمایه‌گذاری‌های به موقع و مناسب، کاغذ به کشور وارد کنند و طی این مدت کاغذ ازجمله بازارهای با ثبات در کشور بوده است و همسو با قیمت جهانی کاغذ، سعی کردیم قیمت داخلی را تعیین کنیم و کاهش قیمت داشته باشیم.

به گزارش ایبنا، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا وضعیت عرضه کاغذ در بازار را با ثبات و پایدار ارزیابی کرد و گفت: روند قیمت‌گذاری‌ها در بازار کنترل شده است و اگر همکاری سراسری در بخش‌های مختلف بدنه دولت وجود داشته باشد، این آرامش ادامه خواهد داشت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *